O Zawodach

Międzynarodowa Federacja Jeździecka (FEI) już po raz trzeci przyznała Polsce prawo organizacji zawodów jeździeckich w najwyższej światowej randze 5*.

Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSIO5* Sopot 2017 odbędą się w dniach 8-11 czerwca na sopockim Hipodromie.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym wspaniałym wydarzeniu. Gwarantujemy niepowtarzalną atmosferę i niezapomniane emocje podczas śledzenia zmagań najwybitniejszych jeźdźców świata.

Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach odbyły się w Polsce po raz pierwszy w 1927 roku, na stadionie hippicznym w Łazienkach w Warszawie. 27 maja 1927 rozpoczęły się na nim pierwsze w Polsce Oficjalne  Międzynarodowe Zawody Konne  z Pucharem Narodów w programie. Oficjalnym organizatorem tych zawodów był wówczas  M.S. Wojsk (Ministerstwo Spraw Wojskowych) w rzeczywistości zajmuje się tym jednak Towarzystwo Międzynarodowych i Krajowych Zawodów Konnych w Polsce. W zawodach obok Polaków uczestniczyły  ekipy Francji i Węgier. Puchar Narodów  w pierwszych zawodach CSIO zdobywają Polacy. W latach 1927 – 1939 na zawodach w Łazienkach prawie rokrocznie to właśnie Polacy zajmowali I lub II miejsce w Pucharze Narodów i wygrywali wiele konkursów indywidualnych.

W tym roku obchodzimy jubileusz – CSIO5* 2017 będą dwudziestymi Oficjalnymi Międzynarodowymi Zawodami w Skokach rozegranymi w Sopocie.

 

Komitet Organizacyjny Zawodów

Przewodnicząca

Kaja Koczurowska – Wawrzkiewicz

Dyrektor Zawodów

Agata Jarzycka

Dyrektor Sportowy

Rudiger Wassibauer

Członkowie KO

Leszek Chrystowski

Karolina Ferenstein – Kraśko

Barbara Filipek

Aleksandra Godzina

Julia Jarząbkiewicz

Marta Kaczyńska

Łukasz Kaźmierczak

Lech Kaźmierczyk

Anna Kniejska

Alicja Kocik

Agnieszka Maziarka

Marta Niziołek

Marta Pałucka

Leszek Pawlak

Krzysztof Rafalak

Karolina Rogala

Ewa Rozbicka

Zofia Rucińska

Marcin Wantke

Magda Wilkowska

Aleksandra Włudarczyk

Agnieszka Wochowska

 

 

WKRÓTCE
Zapraszamy na transmisję
CSIO Program program

wyniki Wyniki dostępne od pierwszego dnia zawodów.