27 maja 1927 roku na stadionie hippicznym w warszawskich Łazienkach pojawiła się pierwsza para jeździec i koń. Tak zaczyna się wielka historia i tradycja Oficjalnych Międzynarodowych Zawodów Konnych, w których programie był konkurs o Puchar Narodów. Organizatorem hippicznego debiutu było Ministerstwo Spraw Wojskowych a w rzeczywistości wyzwania podjęło się  Towarzystwo Międzynarodowych i Krajowych Zawodów Konnych w Polsce.

W rywalizacji obok Polaków uczestniczyły  ekipy Francji i Węgier. Puchar Narodów  w pierwszych zawodach CSIO  trafił w ręce zwycięskiej reprezentacji Polski. W kolejnych latach 1927 – 1939  biało-czerwoni rok po roku drużynowo zdobywali pozycje na podium zawodów, jednocześnie wygrywając wiele konkursów w rywalizacji indywidualnej.

II wojna światowa zatrzymuje brutalnie jeździeckie zmagania. W 1963 roku zawody zostają wznowione i najlepsi jeźdźcy przybywają rywalizować do Olsztyna. Początkowo parkur jest rozstawiany na Stadionie Miejskim by docelowo trafić do Kortowa, gdzie po raz ostatni w historii zawody odbywają się w 1981 roku. Na drodze do medali staje ponownie historia – w kraju zostaje wprowadzony stan wojenny. Rok po nim organizatorem CSIO zostaje Sopot, wpisując się pięknem koni w świadomość mieszkańców, turystów i kibiców skoków przez przeszkody. Po 10 latach CSIO na chwilę trafia do Warszawy, gdzie na Kozielskiej zawodników oklaskują przybyłe z całego kraju tłumy. Potem nastaje era Poznania i dzięki wielkiej determinacji władz sopockiego hipodromu zawody wracają na starą, dobrą, konkursową płytę toru wyścigowego.

Rok 2017 to dla zagorzałych kibiców wyjątkowa chwila. Sopockie CSIO obchodzi jubileusz. Tegoroczne zawody będą dwudziestymi Oficjalnymi Międzynarodowymi Zawodami w Skokach rozegranymi w Sopocie.